Достапни линкови

logo-print

Најмалку 22 лица се ранети во Истамбул


Турските власти соопштија дека 22 лица се ранети од кои 10 полицајци при денешниот самоубиствен напад на плоштадот Таксим во Истамбул. За сега се уште никој не презел одговорност за нападот. Според турските медиуми пронајдени се делови од бомба покрај телото на бомбашот самоубиец за кој се уште не е утрвдено дали се тоа делови од активираната експлозивана направа или од втора бомба.
XS
SM
MD
LG