Достапни линкови

logo-print

Израелскиот Премиер Нетанјаху идната недела во Вашингтон


Израелскиот премиер Бенџамин Нетањаху изјави дека планира наредната недела да се сретне со америкаснкиот потпретседател Џо Бајден во Вашингтон . Ова ќе биде прва посета на Нетанјаху на САД , откако стартуваа мировните преговори. Нетанјаху вели дека на средбата ќе го информира Бајден за текот на преговорите. Тој исто така ќе се обрати на собирот на еврејските лидери во Њу Орлеанс.
XS
SM
MD
LG