Достапни линкови

logo-print

Пресметка на спортско игралиште во Хондурас


Најмалку 14 луѓе загинале на спортско игралиште во северниот дел од Хондурас откако вооружена група отворила оган, соопштија локалните власти. Се претпоставува дека причина за нападот е пресметка на две банди.
Минатиот месец 18 луѓе настрадаа во напади на една фабрика за произбодство на обувки во Сан Педро.
XS
SM
MD
LG