Достапни линкови

logo-print

Црна Гора апси криминалци за Србија


Црногорската полиција уапсила шест од 18 луѓе кои ги бараат српските правосудни власти, а за кои се смета дека живеат во Црна Гора, објавуваат медиумите во Подгорица.
Четворица од уапсените се поврзани со организиран криминал.
Апсењата во Црна Гора следуваат откако двете земји вчера потпишаа договор за израчување на свои државјани.
XS
SM
MD
LG