Достапни линкови

logo-print

Загинаа француски научници на Антартикот


Загинати се сите четворица патници од францускиот хелихоптер што во вторникот се урна на Антартикот, соопштија австралиските власти. Поради лошите услови, местото на падот на хелихоптерот беше воочено дури синоќа. Телата на загинатите се пронајдени и пренесени во Австралија.
Загинале пилотот, еден механичар и двајца научници од Францускиот поларен институт.
XS
SM
MD
LG