Достапни линкови

logo-print

Експлозивот испратен за САД, укажува на методите на Ал Каеда


Полицијата во Дубаи соопшти дека пакетот во кој имаше експлозив, кој беше испратен од Јемен, преку Дубаи за Соединетите Држави, укажува на методите што ги користат терористички организации како Ал Каеда. Експлозивот бил сокриен во боја за компјутерски принтери и електронски поврзан со сим картичка од мобилен телефон.
XS
SM
MD
LG