Достапни линкови

logo-print

Убиени 30 милитанти во Авганистан


Најмалку 30 бунтовници биле убиени во престрелката со НАТО силите во источен Авганистан. Како што соопштија од командата на НАТО, во изминатата ноќ бунтовниците нападнале една воена база во провинцијата Пактика, по што била повикана воздушна помош за да биде одбиен нападот. Во битката биле повредени и 5-мина припадници на меѓународните сили.
XS
SM
MD
LG