Достапни линкови

logo-print

Бомба во американски авион во Лондон


Во авион на компанијата Ју Пи Ес на лет од Јемен за Чикаго била откриена бомба маскирана во тонер за печатач, јави талевизиската мрежа Си Ен Ен. Се прецизира дека бомбата била откриена во авионот кога слетал во Лондон. Во тек е истрага и на други авиони на компанијата Ју Пи Ес кои се наоѓаат на аеродромите во Филаделфија, Њуарк и Њу Џерси.
XS
SM
MD
LG