Достапни линкови

logo-print

Стрелби на границата меѓу двете Кореи


Војската на Јужна Кореја потврди дека Северно корејските трупи денеска на два пати стрелале на границата кон територијата на Јужна Кореја. Стрелбите се случиле на 90 километри јужно од Сеул кај Хвачеон.
Границата меѓу Југот и комунистичкиот север е една од најмилитаризираните во светот.
XS
SM
MD
LG