Достапни линкови

logo-print

Авганистански борци на обука во Австралија


Официјален претставник на австралијската армија ги потврди наводите во некои медиуми дека авганистански борци тајно пристигнале во Австралија на обука со специјалните сили. Прецизирано е дека борци на локалниот лидер Матиула Кан тренирале воени операции против талибанците.
XS
SM
MD
LG