Достапни линкови

logo-print

Завршува состанокот на ОН за биодиверзитетот


Денеска во јапонскиот град Нагоја завршуваат разговорите на Обединетите нации за постигнување глобален договор за заштита на светските екосистеми. Станува збор за план од 20 клучни цели кои треба да бидат постигнати во наредната декада за запирање на уништувањето на природата, причинето од човекот.
XS
SM
MD
LG