Достапни линкови

logo-print

Таџикистанската полиција убила најмалку тројца милитанти


Официјални претставници на Таџикистан соопштија дека најмалку тројца милитанти се убиени во акција на полицијата против терористичка група во западниот дел на Таџикистан. Локалната администрација соопшти дека месното население било евакуирано пред акцијата на полицијата против тамошната вооружена група во областа која граничи со Киргистан и Узбекистан. До акцијата доаѓа додека таџикистанската влада ја продолжува оружената операција против исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG