Достапни линкови

logo-print

Ирачки пратеници бараат да се испита малтретирањето затвореници


Околу 50 ирачки пратеници од сунитскиот блок побараа парламентот да одржи специјална седница на која ќе ги испита наводите дека владата на премиерот Нури Ал Малиќи малтретирала затвореници. Наводите за малтретирање затвореници се појавија во тајните американски документи што беа објавени на интернет-страницата Викиликс.
XS
SM
MD
LG