Достапни линкови

logo-print

Русија ќе извезе оружје за 10 милијарди долари


Најголемиот руски извозник на оружје, државната фирма Рособоронекспорт очекува годинава да продаде оружје во вредност од рекордни 10 милијарди долари. Минатата година фирмата извезла оружје за 8,5 милијарди долари.
За годинава се очекува голема зделка за продажба на авиони Сухој на Индија.
XS
SM
MD
LG