Достапни линкови

logo-print

Британската разузнавачка служба ќе ги преиспита изворите


Шефот на британската разузнавачка служба, Џон Соерс изјави денеска дека истрагата за разузнавачките грешки во Ирак покажала дека некои извори на информации треба драстично да бидат преиспитани. Соерс во своето прво јавно обраќање, најави дека препораките од исрагата ќе бидат имплементирани.
XS
SM
MD
LG