Достапни линкови

logo-print

Петнаесетмина убиени во Мексико


Вооружени напаѓачи убиле 15 лица во градот Тепик во Мексико, соопштија тамошните власти, кои се сомневаат дека масакрот го извршиле банди кои шверцуваат дрога. Станува збор за трет инцидент во не повеќе од една недела. Во петокот 14 лица биле убиени во вооружена престрелка во градот Циудад Хуарез, а во саботата во градот Тихуана тринаесетмина биле смртно застрелани во центар за рехабилитација на зависници од дрога.
XS
SM
MD
LG