Достапни линкови

logo-print

60 сватови загинаа на свадба во Авганистан


Најмалку 60 луѓе загинаа, а повеќе од 40 се повредени во Авганистан, кога се урна покривот за време на една свадбена веселба во провинцијата Баглан на северот на земјата. Властите соопштија дека сватовите биле во една трикатна куќа кога се урнал покривот.
XS
SM
MD
LG