Достапни линкови

logo-print

Петмина милитанти убиени во Пакистан


Најмалку 5 милитанти се убиени во два напади со беспилотни летала во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан. Пакистанските власти соопштија дека убиените се припадници на мрежата Хакани, која одржува врски со Талибанците и со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG