Достапни линкови

logo-print

Избегале од притвор во Тетово додека немало струја


Четворица притвореници синоќа избегале од притворското одделение на казнено-поправниот дом во Тетово. Тие го искористиле синоќешниот прекин во снабдувањето со електрична енергија и околу 21 часот избегале од притвор.
Притворениците се на возраст од 18 до 22 години.
Полицијата успеала да приведе еден од избеганите, додека другите тројца се во бегство. Во притворското одделение бил уште еден притвореник кој не се ни обидел да избега.
XS
SM
MD
LG