Достапни линкови

logo-print

Девет луѓе загинаа во пожар во Прага


Девет луѓе загинаа во пожар што ноќеска изби во напуштена зграда во Прага. Чешките медиуми јавуваат дека загинатите се бездомници кои таму нашле прибежиште. Двајца луѓе се спасени од зградата, која по пожарот се урнала.
XS
SM
MD
LG