Достапни линкови

logo-print

Законот за енергетика во Македонското Собрание


Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 123 тата седница на која почна расправата по Предлог законот за енергетика.
Според Министерот за економија Фатмир Бесими образложувајќи со законот ќе се воспостави функционирање на енергетски пазар согласно директивите и стандардите на Европската унија.
XS
SM
MD
LG