Достапни линкови

logo-print

САД не му давале пари на Авганистан


Белата куќа ги отфрли обвинувањата на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека Соединетите Американски Држави се меѓу државите како Иран кои на Авганистан му дале торби со стотици илјади евра, поради недостатокот на пари. Тие соопштија дека на авганистанската влада и помагаат само преку развојната програма за помош.
XS
SM
MD
LG