Достапни линкови

logo-print

Ерменија го обвинува Азербеџан за нарушување на мирот


Ерменија ги обвини азербеџанските сили за убиството на ерменскиот војник во покраината Нагорно Карабах со цел да бидат прекинати мировните преговори меѓу двете земји. Во соопштението на ерменското министерство за одбрана се вели дека убиството е уште еден чекор на Азербеџан за дестабилизација на состојбата, пред состанокот на претседателите на двете земји со нивниот руски колега.
XS
SM
MD
LG