Достапни линкови

logo-print

Нови жртви на колера во Хаити


Бројката на жртви од колера во Хаити по земјотресот кој го погоди островот се искачи на 300. Здравствените официјални лица соопштија дека починале уште 25 луѓе, а околу 3600 луѓе се болни. Најголем број од погодените од епидемијата се од централните региони, а властите започнаа третмани за превенција и ширење на болеста во главниот град Порт о Пренс.
XS
SM
MD
LG