Достапни линкови

logo-print

Тарик Азиз осуден на смрт со бесење


Ирачката државна телевизија денеска објави дека поранешниот заменик премиер на Ирак Тарик Азиз бил осуден на смрт со бесење. Во извештајот се додава дека овој близок сојузник на Садам Хусеин бил осуден за неговата улога во елиминирање на религиозните групи во земјата.
XS
SM
MD
LG