Достапни линкови

logo-print

Министерот Коњановски во Берлин


Македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски денеска во Берлин ќе се сретне со својот германски колега Карл Теодор Фрајхер Гутенберг. Се очекува на оваа средба Коњановски уште еднаш да повтори дека Македонија останува принципиелна кон големата коалиција во Авганистан и ќе продолжи со поддршката во рамките на НАТО.
XS
SM
MD
LG