Достапни линкови

logo-print

Томас Кантримен во посета на Македонија


Во Република Македонија денеска ќе престојува заменик помошникот на американскиот државен секретар за Европски и Евроазиски прашања Томас Кантримен. Според програмата за посетата, тој ќе се сретне со Претседателот на Владата Никола Груевски. Неодамна Кантримен изјави дека САД со нетрпение очекуваат во блиска иднина Македонија да биде во можност да го реши спорот за името со Грција, по што би се создале услови за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG