Достапни линкови

logo-print

Белоруските функционери со ограничување за патувањата во ЕУ


Европската унија ги продолжи ограничувањата за патување на високите белоруски функционери за уште една година. Со овој чекор, ЕУ сака да ја притисне Белорусија да спроведе реформи во изборното законодавство и да овозможи слобода на медиуми.
XS
SM
MD
LG