Достапни линкови

logo-print

13 убиени во Клиника за лечење зависници во Мексико


Тринаесет луѓе се убиени кога вооружени напаѓачи упаднале во клиника за лечење зависности во мексиканскиот град Тихуана.
Напаѓачите ги натерале луѓето што ги затекнале во клиниката да легнат на подот и потоа пукале во нив.
Во клиниката обично има околу 45 пациенти.
XS
SM
MD
LG