Достапни линкови

logo-print

Ерменскиот претседател во официјална посета на Иран


Ерменскиот претседател Тигран Саркисјан пристигна во официјална посета на Техеран, придружуван од бизнис делегација. Предвидено е, за време на дводневната посета, тој да се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад и со други ирански функционери.
XS
SM
MD
LG