Достапни линкови

logo-print

Неколкумина загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку шест лица загинале во денешниот бомбашки напад врз едно муслиманско светилиште во централниот дел на Пакистан. Експлозивната направа била монтирана на мотоцикл и била активирана на влезот на светилиштето каде што во тек била утринска молитва. Во нападот имало и 13 ранети.
XS
SM
MD
LG