Достапни линкови

logo-print

ОН го осудија нападот врз нивнотото претставништво во Авганистан


Советот за безбедност на Обединетите Нации го осудија нападот врз нивното претставништво во Авганистан. Во соопштението се вели дека најстрого го осудуваат нападот при кој загинаа дел од милитантите кои го извршиле нападот, додека од вработените во зградата ниту еден не бил ни повреден.
XS
SM
MD
LG