Достапни линкови

logo-print

ОН ќе помогне во преговорите на Авганистан со Талибанците


Претставник на Обединетите Нации задолжен за Авганистан, Стефан де Мистура вели дека тие ќе помогнат во напорите да се изнајде решение за крај на војната во Авганистан. Тој изјави дека иако решението е на повидок потребни се посериозни преговори за да се стави крај на војната. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи започна преговори со Талибанците за да се стави крај на 10 годишната војна.
XS
SM
MD
LG