Достапни линкови

logo-print

Сечење рака за кражба во Иран


Иранското државно радио објави дека властите му ампутирале рака на еден осуден крадец пред другите затвореници во затвор во градот Јазд во централен Иран. Судството во оваа исламска република строго го интерпретира исламското право.
Ова е втора ампутација на рака, овој месец.
XS
SM
MD
LG