Достапни линкови

logo-print

Навивачко стампедо на стадион во Кенија, 7 мртви


Седуммина фудбалски навивачи загинаа, а десетици други се повредени во стампедо на стадион во главниот град на Кенија, Најроби. Шефот на кениската прва лига изјави дека не знае зошто луѓето не можеле нормално да влезат на стадионот и настанало стампедо, со оглед на тоа што стадионот не бил полн.
XS
SM
MD
LG