Достапни линкови

logo-print

Повредени 11 африкански емигранти во Париз


Единаесет луѓе, меѓу кои неколку деца, се повредени откако скокнале од прозорец на вториот кат од една станбена зграда во предградие на Париз. Едно четиримесечно бебе е тешко повредено додека другите повредени не се во животна опасност.
Околностите во кои дошло до несреќата не се познати. Повредените се африкански емигранти, веројатно од Ангола.
XS
SM
MD
LG