Достапни линкови

logo-print

Загина еден дански војник во Авганистан


Еден дански војник загина во провинцијата Хелманд на југот на Авганистан. Данската војска соопшти дека војникот загинал во престрелка со милитантите до која дошло кога данските војници патролирале во регионот околу базата Бридзар.
XS
SM
MD
LG