Достапни линкови

logo-print

Нападот врз ОН во Херат извршен од бомбаш самоубиец


Најмалку еден бомбаш самоубиец и неколку вооружени лица го нападнаа седиштето на ОН во Херат, соопштија локалните авганистански власти. Портпаролот на ОН во Кабул Дан МекНортон изјави дека тие тесно соработуваат со локалните власти за инцидентот. Засега не е познато дали има жртви.
XS
SM
MD
LG