Достапни линкови

logo-print

Довербата во германскиот бизнис највисока


Довербата во германскиот бизнис го достигна највисокото ниво во изминативе три ипол години, покажа најновото истражување. Вчера владата соопшти дека очекува оваа година економскиот пораст да изнесува 3,4 проценти. Според економистите, Германија е на патот да оствари економско заздравување слично на економското чудо што го направи по Втората светска војна.
XS
SM
MD
LG