Достапни линкови

logo-print

Париз ќе добива гориво


Француската полиција во текот на изминатата ноќ ја деблокирала рафинеријата за нафта од која се снабдува Париз со гориво.Блокадите на рафинериите во Фанција се дел од масовните демонстрации против владините реформи на пензискиот систем. Сенатот денеска треба да ги изгласа, по што наместо со 60, во пензија ќе се оди со 62 години.
XS
SM
MD
LG