Достапни линкови

logo-print

Делегација на НАТО во Србија


Делегација на НАТО ќе допатува во дводневна посета на Србија. По оваа посета ќе биде подготвен извештај за состојбата на Западен Балкан, кој ќе биде разгледуван на годинешното заседание на Парламентарното Собрание на НАТО во ноември во Варшава. Целта на нивната посета е запознавање со приоритетите на внатрешната политика на Србија, односите со НАТО и со ЕУ, ситуацијата на Косово, како и развојот на ситуацијата во Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG