Достапни линкови

logo-print

Лидерска средба во Албанија без опозицијата


Албанската опозиција нема да учествува на денешната лидерска средба за изборните реформи свикана од премиерот Сали Бериша, изјави опозицискиот претставник Преч Зогај. Според него, проблемот не е во изборните закони, туку во нивното доследно спроведување. Клуч за надминување на кризата е транспарентноста, изјави Зогај. На лидерската средба нема да присуствува ни Албанскиот хелсиншки комитет, додека потврда за учество за сега има само од коалицискиот партнер на Бериша, Движење за социјалистичка интеграција на Илир Мета.
XS
SM
MD
LG