Достапни линкови

logo-print

Францускиот Сенат гласа за пензиските реформи


Горниот дом на францускиот парламент, Сенатот, денеска треба да гласа за новиот спорен закон кој предвидува подигнување на старосната граница за заминување во пензија. Француските синдикати вчера повикаа на нови собири против реформите во пензискиот систем во таа земја, што ќе бидат одржани на 28 октомври и на 6 ноември.
XS
SM
MD
LG