Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Ирак во посета на Турција


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи денеска се сретнува со турските лидери во рамките на неговата регионална турнеја. Агенциите јавија дека ирачкиот лидер ќе има разговори со претседателот Абдула Ѓул во Истанбул и со премиерот Реџеп Таип Ердоган во главниот град Анкара.
XS
SM
MD
LG