Достапни линкови

logo-print

Расмусен оптимист за Авганистан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека доволно војници на Алијансата ќе останат во Авганистан се додека локалните безбедносни сили не докажат дека може да се грижат за безбедноста сами. Тој изрази оптимизам дека трансферот на надлежностите би можел да заврши до 2014 година.
XS
SM
MD
LG