Достапни линкови

logo-print

Навивачи на Хајдук натепани во Русија


Четворица навивачи на хрватскиот фудбалскиот клуб Хајдук се примени во болница во Санкт Петербург со повреди на главите. Тие биле повредени со судирот со руските навивачи пред вечерашниот натпревар од Лигата на Европа против Зенит.
Руската полиција соопшти дека педесетина навивачи на Зенит упаднале во хотелот „Достоевски“ во центарот на градот, каде што се сместени хрватските навивачи, по што дошло до судири.
XS
SM
MD
LG