Достапни линкови

logo-print

Фуере бара мерки против злоупотреба на визната либерализација


Евроамбасадорот Ерван Фуере изјави дека од македонските власти било побарано да преземат чекори за да се спречи злоупотреба на визната либерализација. Тој посочи дека одрдени нелегални или полулегални туристички оператори ги манипулираaт и дезинформираат граѓаните дека користејќи ја либерализацијата може да останат во европските земји.
XS
SM
MD
LG