Достапни линкови

logo-print

Ирачкиот Премиер Малиќи во посета на Турција


Ирачкиот Премиер Нури ал Малиќи со денешната посета на Турција ја завршува регионалната турнеја како обид за подршка за останување на власт. Неговата шиитска коалиција бара сојузници за мнозинство во Парламентот а Малиќи пак побара подршка од соседите за обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG