Достапни линкови

logo-print

Москва ќе добие градоначалник


Московските пратеници во Думата денеска ќе се произнесат за кандидатурата на рускиот заменик премиер Сергеј Собјанин за градоначалник на главниот град. Претседателот Дмитриј Медведев минатата недела го номинирана Собјанин како наследник на Јуриј Лужков, кој при крајот на септември беше симнат од функцијата поради наводи за вмешаност во корупција.
XS
SM
MD
LG