Достапни линкови

logo-print

Доживотен затвор за саудиски принц во Лондон


Британскиот суд го осуди принцот Абдулазиз бин Насер ал Сауд на доживотен затвор поради убиство на еден од неговите слуги. Тој мора да одлежи најмалку 20 години пред да може да добие помилување.
XS
SM
MD
LG